Šachový kroužek na ZŠ Velká Dlážka (2019/20)


Kroužek je otevřen zájemcům ze všech přerovských škol.
Maximální kapacita tréninkové skupinky je 10 dětí.
Stáhnout příhlášku (2019/20)

Kde:    učebna "V družině"
Kdy:    každé úterý (říjen – květen)


Skupinky (časy a zaplnění)
2. – 5. třída: 1600 – 1730         
9/10  
Skupinka talentů: 1645 – 1815         
7/10  

Z Jeseníku vezeme kompletní sbírku medailí

V sobotu 19. října 2019 proběhl v Jeseníku první turnaj z Grand Prix mládeže Olomouckého kraje v rapid šachu. Z Přerva se jej zúčastnili 4 žáci. A všichni nás reprezentovali velice dobře.

V kategorii do 10 let nás reprezentoval Kristian Poljak. Vyhrál prvních 5 kol a s bodovým náskokem obsadil v průběžném pořadí 1. příčku. Poslední dvě kola se mu ale nepovedla a klesl na 3. místo. V kategorii dětí do 12 let skončila mezi dívkami první (a nebýt prohry v posledním kole i mezi kluky) Bea Březíková. Bez jediné prohry turnajem prošel a druhé místo obsadil Matěj Harašta. Dobře dopadl i poslední z přerovské výpravy – Lucian Poljak. V kategorii žáků do 14 let obsadil pěknou 8. příčku.

H12 – 2. místo D12 – 1. místo H10 – 3. místo

Výsledky turnajů:  U10 | U12 | U14 | Open

Zahajovací turnaj – počet zájemců roste

V úterý 1. října proběhl na ZŠ Velká Dlážka zahajovací turnaj. Každým rokem se nám počet účastníků zvyšuje o čtyři. To letos vedlo ke dvěma samostatným turnajům. Turnaj I. stupně se zúčastnilo 8 dětí, turnaje II. stupně 6 žáků. Obě kategorie se hrály systémem každý s každým. Celkem jsme tak mohli vidět 43 zajímavých partií. Cenový fond byl jako vždy bohatý. Každý si domů odnesl rovnou dvě ceny – jednu sladkou a jednu věcnou.


Zahajovací turnaj – pohled do hrací místnosti
Zahajovací turnaj – pohled do hrací místnosti

Turnaj prvního stupně vyhrál Kristian Poljak, který získal 6,5 bodů ze 7 možných. Jen o půl bodu méně uhrál druhý v konečném pořadí, Daniel Jemelka. 5,5 bodů a bronzovou medaili vybojoval František Kužel. Skvělý výkon!


Vítězové kategorie I. stupně: František Kužel, Kristian Poljak, Daniel Jemelka
Vítězové kategorie I. stupně: František Kužel, Kristian Poljak, Daniel Jemelka

Kategorie II. stupně byla mimořádně vyrovnaná, neměla jednoznačného favorita ani vítěze. Velký úspěch z loňska se podařilo zopakovat Vojtovi Peluhovi. Minulý ročník vyhrál, přestože věkově spadal ještě na I. stupeň. Vojtu letos přemohla pouze Beáta Březíková. Dvě prohry ji ale odsunuly až na 4. příčku. Stejně jako loni skončil těsně za Vojtou Adam Jemelka. Třetí příčku obsadil Matěj Harašta.


Vítězové kategorie II. stupně: Matěj Harašta, Vojta Peluha, Adam Jemelka
Vítězové kategorie II. stupně: Matěj Harašta, Vojta Peluha, Adam Jemelka


Zahájení šachového kroužku na ZŠ Velká Dlážka

Náš šachový kroužek odstartuje v úterý 1. října v 15:30 malým zahajovacím turnajem (propozice). Plánovaný konec je okolo 18:30. Na turnaj není přihláška předem nutná, stačí až na místě. Pro děti, které šachy ještě neumí, první kroužek proběhne o týden později. Děti od 2. do 5. třídy budou mívat trénink od 16:00 do 17:30. Skupinka talentů od 16:45 do 18:15.

Pro přihlášení stačí vyplnit přihlášku, která je zde ke stažení online. Pololetní poplatek je 500 Kč. Přihlášku můžete trenérovi předat osobně, případně stačí poslat její scan (aeffenberger@zskuldova.cz). Poplatek lze uhradit přímo v kroužku v hotovosti nebo v předstihu na účet č. 246985356/0300. Variabilní symbol by pak mělo být datum narození dítěte ve formátu RRMMDD.


Vinarský král

V sobotu 14. září proběhl ve Vinarech tradiční zářijový turnaj – Vinarský král. Zúčasnilo se jej 44 hráčů, necelou čtvrtinu tvořily děti.


Vinarský král – pohled do hracího sálu
Vinarský král – pohled do hracího sálu

Nejúspěšnější z našich svěřenců byl Adam Jemelka, který uhrál 4,5 bodu. Oproti loňsku si tak polepšil o bod a půl. Druhý mezi žáky z našeho klubu skončil Matěj Harašta. Ten uhrál o půl bodu více než loni. Třetí místo obsadil Matěj Hrazdíra, který se k šachům vrátil po několikaleté pauze. Velmi dobrý turnaj odehráli také Kristian a Lucian Poljakovi. Oba si zde uhráli 3. výkonnostní třídu. Ta jen o půl bodu unikla Rudovi Lasákovi.


Největší přerovský úspěch za posledních 20 let!

Třešť. V sobotu 7. a v neděli 8. září vybojovala Beáta Březíková 4. příčku na mistrovství v rapidšachu dívek do 10 let. Stala se nejúspěšnějším členem výpravy z celého Olomouckého kraje napříč všemi kategoriemi. Beu předběhly pouze 3 dívky z Frýdku-Místku. Tam ovšem do žákovského šachu již několik let ročně investují miliony a děti se tu běžně s šachem systematicky seznamují už v mateřských školách.

Kromě Beáty se na MČR kvalifikoval i Matěj Harašta. Ten tu sbíral spíše zkušenosti, ve stejné kategorii ale bude mít šanci hrát i příští rok.

4. místo

Výsledky MČR:  D10 | H12

Zahájení nové sezóny

Šachový kroužek na ZŠ Velká Dlážka odstartuje v úterý 1. října v 15:30 malým zahajovacím šachovým turnajem (propozice). Plánovaný konec je okolo 18:30. První tréninky pak proběhnou o týden později. Děti od 2. do 5. třídy budou mívat trénink od 16:00 do 17:30. Skupinka talentů od 16:45 do 18:15.

Ve středu 28. 8. zahájily pravidelné středeční šachové schůzky na Kuželně (17:00 - 18:30) pro děti i dospělé. V sobotu 14. 9. proběhne náš tradiční Vinarský král (propozice). Pomalu se blíží také uzavěrka přihlášek na letošní Mistrovství Moravy a Slezska mládeže v šachu (propozice).


MMaS – Mistrovství Morovy a Slezska mládeže před námi

Také letos se během podzimních prázdnin zúčastníme nejvýznamnějšího žákovského turnaje v našem regionu. Děti budou hrát o postupy na mistrovství republiky, sehrané partie se budou rozebírat, šest dnů bude věnováno hlavně šachu. Každému aktivnímu účastníku dá tento týden tolik, co půl roku v kroužku.Školní rok 2018/2019

Školní rok 2017/2018

Školní rok 2016/2017