Šachový kroužek na ZŠ Velká Dlážka (2020/21)


Kroužek je otevřen zájemcům ze všech přerovských škol.
Děti jsou rozděleny do malých tréninkových skupinek.
Stáhnout příhlášku (2020/21)

Kde:    učebna "V družině"
Kdy:    každé úterý (říjen – květen)

Skupinky (časy a zaplnění)
2. – 5. třída: 1600 – 1730         
6/10  
5. – 9. třída: 1645 – 1815         
6/10  


Vinarský král

V sobotu 19. září proběhl ve Vinarech tradiční zářijový turnaj – Vinarský král. Zúčasnilo se jej 40 hráčů. Necelou čtvrtinu tvořily děti. Z našich svěřenců byli nejúspěšnější Kristian Poljak a Vilém Faja, kteří uhráli 4,5 bodů z 9. Jen o půl bodu méně získali Beáta Březíková a Adam Jemelka. S výsledkem může být spokojený i Vojta Peluha, který zvítězil třikrát.


Šachové soustředění s účastí na Turnaji přátelství úspěšně za námi

Na konci letních prázdnin jsme zahájili novou šachovou sezónu třídenním soustředěním v Olomouci. Jeho hlavní náplní byla účast na Turnaji přátelství. Každý účastník tak měl možnost odehrát devět vážných partii s následným rozborem s trenérem. Kromě turnaje si děti vyzkoušely také šifrovačku a lasergame.

Turnaje přátelství se ve třech skupinách zúčastnilo 72 hráčů. Každý desátý byl z Přerova. Našim svěřencům se dařilo, dva odehráli svůj životní turnaj.


Pohled do jedné z hracích místností
Pohled do jedné z hracích místností

V turnaji C hrály z Přerova 4 děti. Bea Březíková, Honza Zapletal, Vojta Peluha a Petr Havránek. Bea vyhrála v rámci přeboru Olomouckého kraje kategorii dívek do 12 i do 14 let a v kategorii do 16 let skončila třetí. Bronzovou medaili získala i v kategorii dětí do 12 let. Pro Honzu šlo první turnaj v klasickém šachu v životě. Vedl si skvěle. Bojoval statečně a urputně. Zlepšil se ve schopnosti přemýšlet nad jedním problémem delší dobu (lépe využít velké množství času na partii) a významně se posunul v umění přehrávat své partie zpaměti. To poslední je základním stavebním kamenem šachové paměti, která je nezbytná pro šachový růst. Vojta s Petrem měli podle tabulkových předpokladů skončit v poslední čtvrtině. Na výsledkové listině je ale nikde vzadu nenajdete. Kluci se za poslední dobu ohromě zlepšili a oba se probojovali naopak až do první čtvrtiny. Vojta skončil z celého Olomouckého kraje mezi kluky do 14 let čtvrtý a s turnajovou jedničkou a dvojkou uhrál 1,5 bodů ze dvou. Petr si na turnaji splnil poslední podmínku pro zisk černé výkonnostní třídy – porazil trenéra.


Pohled do druhé z hracích místností
Pohled do druhé z hracích místností

V turnaji B nás reprezentovali Matěj Harašta a dva trenéři. Matěj téměř všechny své soupeře nejprve jednoznačně přehrál, poté se nechal zatlačit do šílené časové nevýhody, kde chyboval a z výhry se tak většinou radovali jeho soupeři. Až do časovek ale byla kvalita jeho partií většinou mimořádně vysoká. V turnajích s delší časovou kontrolou (MMaS, přebory družstev,...) bude jen těžko hledat přemožitele. Žádný z trenérů nepřekvapil, oba odehráli svůj standard.


Podrobné výsledky turnajů: A |  B |  C


Školní rok 2019/2020

Školní rok 2018/2019

Školní rok 2017/2018

Školní rok 2016/2017